X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مقالات دینی
از هر خرمنی خوشه ای

به گزارش اخبار جهان اسلام ب نقل از المختصر: نوجوانی آمریکایی در سن 12 سالگی در حال جمع کردن پول تو جیبیهای خود برای انجام فریضه ی حج است . وی اسلام را با اختیار خود پذیرفته است و هیچ کسی در اسلام آوردن وی دخالتی نداشته است نه مسلمانی را مشاهده کرده است نه توسط کسی به اسلام دعوت شده است .

http://m-salah.persiangig.com/aks/islam%20...jpg

آری الکسندر مسلمان شد و خود را محمد بن عبدالله نامیده است . این مطالب را دکتر انس بن فیصل الحجی در مقاله ی خود در روزنامه ی الوطن ذکر کرده است .

این نوجوان می گوید مادرش وی را رها کرده است و منابع دینی را در اختیار وی گذاشته است تا با اختیار خود یکی از ادیان سماوی را برگزیند که وی از میان این ادیان اسلام را انتخاب کرده است .

نماز را یاد گرفته است و بسیاری از احکام شرع را آموخته است . همچنین بسیاری از کلمات عربی را یاد گرفته است و چند تا از سوره های قرآن را حفظ کرده است .

همه این چیزها را یاد گرفته است بدون اینکه با هیچ مسلمانی برخوردی داشته باشد . و هنگامیکه از وی سؤال شد آیا برایش سخت نیست در یک جامعه ی غیر مسلمان وی مسلمان باشد با اندوه گفت: من گاهی نمازم فوت می شود چون اوقات نماز را به درستی نمی دانم .

و هنگامیکه از آرزو هایش سؤال کردند گفت : من آرزوهای زیادی دارم از جمله زبان عربی را یا بگیرم و قرآن را حفظ کنم و بزرگترین آرزوی من این است که به مکه ی مکرمه بروم و حجر الاسود را ببوسم . وی در ادامه گفت: من تلاش می کنم که پولهای خرجی خود را جمع آوری کنم تا بتوانم با آن پولها به حج بروم . وی تا کنون 300 دلار جمع آوری کرده است و منتظر است پولهایش به 1000 دلار برسد تا بتواند به مکه سفر کند .

یکی دیگز از آرزوهایش این است که وی عکاس شود تا صورت حقیقی مسلمانان را برای مردم نقل کند. زیرا وی مقالات و فیلمهای بسیاری را مشاهده کرده است که در آن تلاش شده چهره ی مسلمانان را خشن نشان دهند .

در مورد چگونگی نماز خواندن در مدرسه از وی سؤال شد که این نوجوان مسلمان گفت : من در کتابخانه مدرسه گوشه ای خلوت پیدا کرده ام و روزانه در آنجا نمازهایم را می خوانم .

این نوجوان مسلمان، اسلام را به عنوان دین و عقیده ی خود برگزیده است با وجود اینکه پدر و مادرش مسیحی هستند و هیچ کمک و حمایتی از وی نمی شود .

و نظر شما در مورد کسانی که از پدر و مادری مسلمان متولد می شوند ولی از اسلام فقط اسمی و از قرآن فقط تصویری می شناسند چیست؟.نوشته شده در تاریخ دوشنبه 6 دی‌ماه سال 1389 توسط اسامه
bahar 20


وبلاگ استت